צרו קשר נשמח לעזור!
Invalid Input

בירות התרבות של אזור הים הבלטי

האדם אינו אלא תבנית נוף-מולדתו" כתב שטרניכובסקי. ואכן כשמבקרים בבירות התרבות הנצחיות שמסביבו של הים הבלתי בהחלט ניתן להכיר בערך הגדול של הים על ההשפעה התרבותית הענפה של הבירות הללו- כל אחת באופן שונה וייחודי אך גם בעל סממנים דומים ויוצרי רצף.האדם אינו אלא תבנית נוף-מולדתו" כתב שטרניכובסקי. ואכן כשמבקרים בבירות התרבות הנצחיות שמסביבו של הים הבלתי בהחלט ניתן להכיר בערך הגדול של הים על ההשפעה התרבותית הענפה של הבירות הללו- כל אחת באופן שונה וייחודי אך גם בעל סממנים דומים ויוצרי רצף.

הרצף הימי שמיצר הים הבלטי מספר את סיפורן של הבירות הללו יותר טוב מכל דבר אחר- ולכן כשרוצים לבקר בהן הדרך הטובה ביותר לעשות זאת תהיה באמצעות הפלגות - קרוזים בים הבלטי
 
לחופשה באוניה יתרונות רבים וייחודיות גדולה- בעיקר מכיוון שהאנייה עצמה היא בית מלון צף מאובזר בסגנון הכל כלול שהישראלים כל כך אוהבים- ושבהזמנת הפלגות ליעדים שונים  ניתן לבקר במדינות שונות ולהכיר אותן מזווית אי אפשר להכיר אחרת.
לים הבלטי היסטוריה מפוארת המשלבת בין ימי הקדם הקרחונים , ימי מלחמות וכיבושים שהתרחשו על המים בניסיונות רבים לכבוש את ציר הים על ידי כל אחת מהמדינות המצויות בצמידות לים, רוסיה, דנמרק, פינלנד, אסטוניה, לטביה, גרמניה, פולין וליטא כל אלו נלחמו במרוצת השנים וניסו כל אחת להשיג את השליטה הבלעדית על הים. בשנת 2004 עם ההצטרפות של פולין והמדינות הלטביות לאיחוד האירופי עברה השליטה בים כמעט כולה לאיחוד האירופי וכעת ניתן ליהנות מהעושר שבא לידי ביטוי בתרבות, באדריכלות מרהיבה, בקולינריה בעלת שפע של דגים איכותיים , היסטוריה וטבע.

 

הפלגה לסנט פטסרבורג- בירת התרבות הרוסית

 
שבנוסף להיותה העיר השנייה בגודלה ברוסיה היא גם זוכה למעמד מרכזי כעיר נמל המנהלת קשרי מסחר ענפים עם כל מדינות אירופה.שבנוסף להיותה העיר השנייה בגודלה ברוסיה היא גם זוכה למעמד מרכזי כעיר נמל המנהלת קשרי מסחר ענפים עם כל מדינות אירופה.בעיר ניתן להתרשם מארמון קתרינה המפואר שחזיתו מתנשאת לגובה של 300 מטרים והיא כוללת כיפות ועיטורים מבחוץ ושפע גדול של נברשות מראות וציורי מלאכים.במוזיאון ההרמיטאז' שוכנות למעלה משני מיליון יצירות אמנות ואוספים עתיקים מתרבויות פרימיטיביות ועד לאמנים כמו ליאונרדו דה וינצ'י, רמברנדט, מנה, רנואר רפאל ועוד ובנוסף שלל פסלים, חפצי אמנות וממצאים ארכיאולוגים מעניינים. בנוסף בעיר שלל קתדרלות , ארמון חורף מרהיב  וכמובן גם נקודה יהודית  עם בית הכנסת המאורי.העיר משופעת בתעלות וגשרים שמשווים לה מראה שזיכה אותה בתואר ונציה של הצפון ובשילוב עם המראה המפואר שהעיר ההווה עד היום אי אפשר שלה להתלהב ממנה.

 

המתחרה על התואר ונציה של הצפון- שטוקהולם

 

לא לחינם מוענק פעם בשנה בשטוקהולם בירת שוודיה פרס נובל הוקרתי – ולמרות שיש בה עוד הרבה יותר ממוזיאון הנובל בו תלויים לראווה תמונות של כל זוכי הפרס אי אפשר שלא לבקר במוזיאון ולהתרשם מאולם הקונצרטים בבניין העירייה המרהיב.לא לחינם מוענק פעם בשנה בשטוקהולם בירת שוודיה פרס נובל הוקרתי – ולמרות שיש בה עוד הרבה יותר ממוזיאון הנובל בו תלויים לראווה תמונות של כל זוכי הפרס אי אפשר שלא לבקר במוזיאון ולהתרשם מאולם הקונצרטים בבניין העירייה המרהיב.
בשטוקהולם מומלץ לבקר גם במוזיאון הנורדי שיעניק הצצה לעבר המפואר של השוודים מאז תקופת המאה ה16 ועד לימינו.שטוקהולם, בנויה על 14 איים שמחוברים זה לזה באמצעות גשרים שהופכים אותה במידה רבה למתחרה על התואר שקיבלה שכנתה סנט פטסבורג. בנוסף לגשרים בעיר העתיקה,-גמלה סטאן שלל סמטאות צרות מרוצפות מיוחדות שאחת מהן ברוחב של 90 סנטימטרים בלבד מה שהופך אותה לכזו שתיירים מאוד אוהבים לראות. 

קופנהגן  -בירת דנמרק – היא בירה נוספת ששוכנת בצמידות לחופו של הים הבלטי שאחד מהסמלים המאפיינים שלה הוא פסל בת הים הקטנה שממוקם על חוף הים וכולו השראה של הסופר הדני המפורסם הנס כריסטיאן אנדרסן שיצר את האגדה אודותיה.
בנוסף בעיר ממוקם השעון האסטרונומי המדויק ביותר בעולם הממוקם על בניין העירייה  תוכלו לטייל בגני טיבולי וליהנות מהפרחים המרהיבים שבתחומו וכמובן גם ממתקני השעשועים  הוותיקים ביותר באירופה כולה. 

 

קיימות בירות תרבות רבות נוספות ברצף החגורה של הים הבלטי שחברת גו יורופ תוכל להציע לכם לבקר בהן בהפלגות הנופש לים הבלטי שהיא מציעה במחירים משתלמים מאוד. לכל שאלה או המלצה צוות המומחים שלנו ישמח לעמוד לרשותכם בכל עת- כל מה שתצטרכו לעשות הוא רק להקליק פה.

 

  

 

 

לכל המאמרים לחצו כאן