צרו קשר נשמח לעזור!
Invalid Input

גרמניה - הטיול המקיף

ערים ונופים בגרמניה
גרמניה, הטיול המקיף - 11 יום

מינכן, זלצבורג, טיטיזיי, פרייבורג, היער השחור, באדן באדן, היידלברג, "הדרך הרומנטית", פרנקפורט, שייט בנהר הריין, וויימר, לייפציג, דרזדן, ברלין, פוטסדאם

1. יום ה'
תל אביב-מינכן
ניפגש בנמל התעופה ע"ש בן גוריון ונטוס למינכן. לאחר הנחיתה נערוך סיור היכרות בלוויית מלווה הקבוצה. נראה את הפארק האולימפי ונמשיך לכיכר מריאן, בה בית העירייה החדש בסגנון ניאו גותי מרהיב. נמשיך הלאה לכיכר שטאכוס, אחת המפורסמות בעיר עם מזרקה במרכזה. כמו כן נעבור ברחוב מקסימיליאן האלגנטי ובמדרחוב הגדול והמפורסם בו חנויות ובתי כלבו רבים.
בערב – אפשרות להצטרף לסיור ערב מיוחד בבירת בוואריה.

2. יום ו'
מינכן, זלצבורג
"נחצה" את הגבול לאוסטריה וניסע לזלצבורג,
ערים ונופים בגרמניה - רימון טיולים
העיר הקסומה המוכרת לנו מהסרט "צלילי המוסיקה". נערוך סיור היכרות בעירו של מוצארט, בו נראה את הקתדראלה משנת 1614 ואת כיכר הרזידנץ. נמשיך ברחוב הציורי, בו נמצא בית הולדתו של המלחין הדגול מוצארט ואף נראה את גני מיראבל, בהם הסריטו מספר סצינות מהסרט "צלילי המוסיקה". המעוניינים יוכלו להצטרף לביקור מיוחד בקן הנשרים (מותנה במזג האוויר) או במכרות המלח. חזרה למינכן.
בערב – אפשרות לצאת לבילוי במרתף בירה אופייני.

3. שבת
אוגסבורג, אולם, טיטיזיי
פנינו מועדות מערבה לאוגסבורג, בירת שואביה שנוסדה ע"י הקיסר הרומי אוגוסטוס. נמשיך לאולם, בה נראה בין היתר את בית העירייה מהמאה ה-14 והשעון האסטרונומי שבחזיתו. הלאה לאגם טיטיזיי, המהווה אתר נופש מפורסם ונערוך שייט באגם. נסיים את היום במלון באזור שטוטגארט, או באזור פרייבורג.

4. יום א'
היער השחור - פרייבורג, באדן באדן
נקדיש את הבוקר לפרייבורג, אחת היפות בערי גרמניה, אשר שוחזרה ברובה כפי שהייתה בימי הביניים. נראה את הרחובות הצרים, תעלות המים לאורך השדרות, השוק המסורתי סביב הקתדראלה וכיכרות ראטהאוז ומינסטר. ניכנס ל"דרך 500" המפורסמת, אשר תיקחנו בנופי הטבע הנפלאים של היער השחור. בהמשך אנו בדרכנו לבאדן באדן, עיר מרחצאות מרפא עוד מתקופת האימפריה הרומית ואשר שוכנת בפאתי היער השחור.לינה באזור.

5. יום ב'
היידלברג, "הדרך הרומנטית", פרנקפורט
נתחיל את היום בהיידלברג - פנינת ימי הביניים ועיר אוניברסיטאות עתיקה.
ערים ונופים בגרמניה - רימון טיולים
נטייל בעיר העתיקה, נראה את הגשר הישן מהמאה ה-18, ממנו נשקף מראה נהדר של העיר העתיקה והארמון ונבקר במתחם הטירה העתיקה. ניכנס לראות את חבית היין הגדולה בעולם, המופיעה בספר השיאים של גינס ולא נחמיץ ביקור במוזיאון הרוקחות העתיק. נמשיך לטיול מקסים ב"דרך הרומנטית", המפורסמת בעריה מימי הביניים-חומות, מגדלים ובתי עץ. נבקר ברוטנבורג השוכנת על עיקול נהר הטאובר, יובל של נהר המיין, בה נראה את הבתים הציוריים ואת רחוב היהודים מהמאות ה-13 ו-14. נמשיך לביקור בווירצבורג ונסיים את היום במלון באזור פרנקפורט.

6. יום ג'
שייט בנהר הריין, פרנקפורט
נצא לטיול מקסים בעמק נהר הריין, הטובל בכרמים וטירות עתיקות, טיול שאף יכלול שייט מיוחד ומהנה בנהר הריין, הנהר הארוך ביותר באירופה.
אחה"צ – נחזור לפרנקפורט ונערוך סיור היכרות במרכזה המשוחזר של העיר העתיקה. נראה את בית העירייה, כנסיית ניקולאי, אולם הבחירה של קיסרי האימפריה הרומית הקדושה ועוד. בתום הסיור זמן חופשי לטייל במדרחוב הקניות הגדול בגרמניה.

7. יום ד'
וויימר, לייפציג
ניפרד מפרנקפורט וניסע לביקור בוויימר, שהתפרסמה בחיי התרבות שבה הודות ליוצרים השונים מתחום הספרות והאומנות. נמשיך ללייפציג, העיר המזוהה עם המלחין יוהן סבסטיאן באך. נבקר בעיר העתיקה, כיכר העירייה, ובכנסיית תומס שם קבור המלחין הנודע. לינה באזור.

8. יום ה'
דרזדן, ברלין
לאחר ארוחת הבוקר פנינו מועדות אל אחת הערים היפות והמיוחדות באירופה – דרזדן בירת סכסוניה,
ערים ונופים בגרמניה - רימון טיולים
ממחוזותיה החשובים של גרמניה, גם בעבר וגם בהווה. נבקר בגני ארמון צווינגר, המהווה אטרקציה ארכיטקטונית יוצאת דופן ומשמש משכן למוזיאונים שונים וחשובים. נראה את בית האופרה המרשים, את ארמון הדוכסים של המחוז ואת הכנסייה בה נהגוה דוכסים להתפלל. נצפה ב"מצעד האצילים", תמונת קיר ענקית העשויה אבני חרסינה ונעלה לביקור ב"מרפסת של אירופה", טיילת הצופה על גדות נהר האלבה החוצה את העיר. נטייל בינות לבניינים מרשימים המהווים מוקד עליה לרגל להמוני תיירים ונראה את כנסיית "גבירתנו" שחודשה לאחרונה בתקציב ענק ומתנשאת מעל כל המבנים האחרים שבעיר העתיקה. נשלים את הסיור ליד ארמון התרבות של העיר, הבנוי בסגנון קומוניסטי קלאסי. נסיים את היום במלון בברלין.
בערב – אפשרות להצטרף לסיור מיוחד באתריה המפורסמים והמוארים של העיר.

9. יום ו'
ברלין
יום מלא וגדוש של ביקורים וסיורים בברלין. נתחיל בבניין הרייכסטאג, שנבנה ב-1894, כדי לשמש מושב הפרלמנט של ממשלת ביסמארק ונשרף ב-1933. נבקר באנדרטת השואה, לזכרם של יהודי אירופה שנרצחו ונגיע לאזור שער ברנדנבורג, מאתריה המפורסמים של ברלין. נמשיך לשדרות אונטר-דן-לינדן, בה נמצאים מבנים חשובים כגון בית האופרה ואוניברסיטת הומבולדט, נבקר בכיכר בבל, בה נשרפו ספרים רבים שתוכנם לא התאים למשטר הנאצי ונגיע לאלכסנדרפלאץ, בה מתנשא בניין הטלוויזיה. הלאה לצ'ק פוינט צ'רלי, נקודת המעבר המפורסמת בעבר בין שני חלקי העיר.
אחה"צ – נכיר את החלק המערבי של העיר, כולל "קו-דאם" ורובע שנברג, שם מוצבים כיום דימויים גרפיים המנציחים את חוקי, האפליה כנגד היהודים מתקופת השלטון הנאצי.
בערב – אפשרות לצאת לבילוי במופע אופייני לעיר קוסמופוליטית זו.

10. שבת
וילה ואנזה, פוטסדאם
ערים ונופים בגרמניה - רימון טיולים
יום נוסף של טיולים וביקורים בו ניסע אל אגם ואנזה. נבקר בוילה המפורסמת, בה דנו קברניטי המפלגה הנאצית ב"פתרון הסופי" ליהודי אירופה. נחצה את גשר גליניקה, עליו הוחלפו השבויים בין מזרח ומערב בתקופת המלחמה הקרה ונגיע לעיירה פוטסדאם, בירת מחוז ברנדבורג. נבקר בסאן סוסי, ארמונו של פרידריך הגדול ונתרשם מהיוקרה והפאר שאפפו את אותה תקופה. בדרכנו חזרה לברלין, נעצור למחווה של זיכרון ב"רציף 17" שבתחנת הרכבת גרונוואלד, ממנה נשלחו יהודים רבים בתחילה "למזרח". נסיים את היום בביקור בבית הכנסת של רחוב אוריינבורג.

11. יום א'
ברלין – תל אביב
תם ונשלם הטיול הגדוש והמקיף בגרמניה. ניסע לנמל התעופה לטיסת החזרה ארצה

המחיר כולל:
- סיורים
במינכן,זלצבורג,היידלברג,פרנקפורט,לייפציג,דרזדן,ברלין.

- ביקורים ואירועים מיוחדים
מינכן – סיור היכרות בבירת בוואריה.
זלצבורג – גני מיראבל.
טיטיזיי – שייט באגם.
פרייבורג – העיר המשוחזרת.
היער השחור – "דרך 500" הקסומה.
באדן באדן – עיר מרחצאות המרפא מתקופת האימפריה הרומית.
היידלברג – ביקור מיוחד ב"חבית היין הגדולה בעולם", מוזיאון הרוקחות העתיק.
"הדרך הרומנטית" – רוטנבורג, העיירה השוכנת על עיקול נהר הטאובר וווירצבורג.
שייט בנהר הריין.
לייפציג – העיר העתיקה.
דרזדן – גני ארמון צווינגר.
ברלין – רובע שיינברג, בית הכנסת.
פוטסדאם – וילה ואנזה, ארמון סאן סוסי.

- מידע כללי
* בתי מלון -אכסון בבתי מלון דרגה ראשונה ו/או דרגת תיירות טובה בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים.
* כלכלה –ארוחות בוקר בסגנון Buffet משך כל ימי הטיול.
* טיפים לנותני השירותים השונים (למעט סבלות).
* אוטובוסי תיור נוחים וממוזגים.

 

לכל המאמרים לחצו כאן