צרו קשר נשמח לעזור!
Invalid Input

הכירו את המדינות הנורדיות

מחפשים אחר יעד תיירותי מלהיב וחדש בטרם ביקרתם בו? זה הזמן להכיר את המדינות הנורדיות שבצפון אירופה מחפשים אחר יעד תיירותי מלהיב וחדש בטרם ביקרתם בו? זה הזמן להכיר את המדינות הנורדיות שבצפון אירופה 
המדינות הנורדיות הן למעשה הגדרה לאזור גיאוגרפי תרבותי בצפון אירופה המורכב מחמש מדינות (דנמרק, נורווגיה, שוודיה, פינלנד ואיסלנד, וזאת לצד שלוש טריטוריות אוטונומיות (איי פארו, אולנד ו-גרינלנד). אזור זה מאכלס בשטחו כ-25 מיליון איש לערך, כאשר כל המדינות בשטחו של האזור הנורדי משתפות ביניהן פעולה במסגרת מה שמכונה: המעוצה הנורדית.

 

המיתולוגיה הנורדית


סדרת הטלוויזיה המופלאה "משחקי הכס" הובילה להתעניינות הולכת וגוברת למיתולוגיה הנורדית הידועה גם בשם מיתולוגיה ויקינגית או מיתולוגיה סקנדינבית.

מיתולוגיה זו מבוססות על עולמות יקום שונים כגון: אסגרד- עולם האסיר המשמש כמשכנם של האלים, מידגארד- עולם בני האדם, ניפלהיים- עולם הקרחונים, הלהיים- עולם המתים, נידאלביר- עולם הגמדים ועוד, כאשר היקום הנורדי במיתולוגיה הנורדית מתואר כעץ ענק (יגדראסיל) שבין צמרותיו, ענפיו ושורשיו מתקיימים למעשה העולמות השונים. סיפורי המיתולוגיה הנורדית, בדומה למיתולוגיה היוונית המוכרת יותר בדורנו, מבוססת על מאבקים בין האלים והענקים, כאשר ההשפעות המודרניות של המיתולוגיה הנורדית באה לידי ביטוי בחלק מהשמות באנגלית של ימות השבוע, לדוגמא: FRIDAY (יום שישי) הוא על שם פריה –אלת האהבה והפריון במיתולוגיה הנורדית, THURSDAY (יום חמישי) הוא על שם ת'ור אל הרעם במיתולוגיה הנורדית, Wednesday (יום רביעי) הוא על שם וודין אבי האלים במיתולוגיה הנורדית. סדרת הטלוויזיה המופלאה "משחקי הכס" הובילה להתעניינות הולכת וגוברת למיתולוגיה הנורדית הידועה גם בשם מיתולוגיה ויקינגית או מיתולוגיה סקנדינבית. מיתולוגיה זו מבוססות על עולמות יקום שונים כגון: אסגרד- עולם האסיר המשמש כמשכנם של האלים, מידגארד- עולם בני האדם, ניפלהיים- עולם הקרחונים, הלהיים- עולם המתים, נידאלביר- עולם הגמדים ועוד, כאשר היקום הנורדי במיתולוגיה הנורדית מתואר כעץ ענק (יגדראסיל) שבין צמרותיו, ענפיו ושורשיו מתקיימים למעשה העולמות השונים. סיפורי המיתולוגיה הנורדית, בדומה למיתולוגיה היוונית המוכרת יותר בדורנו, מבוססת על מאבקים בין האלים והענקים, כאשר ההשפעות המודרניות של המיתולוגיה הנורדית באה לידי ביטוי בחלק מהשמות באנגלית של ימות השבוע, לדוגמא: FRIDAY (יום שישי) הוא על שם פריה –אלת האהבה והפריון במיתולוגיה הנורדית, THURSDAY (יום חמישי) הוא על שם ת'ור אל הרעם במיתולוגיה הנורדית, Wednesday (יום רביעי) הוא על שם וודין אבי האלים במיתולוגיה הנורדית. 

 

כמו כן, המיתולוגיה הנורדית מהווה מקור השראה לספרי פנטזיה רבים אשר נוצרו ונכתבו בהשראת סיפורי האלים והענקים במיתולוגיה הנורדית, וביניהם ניתן לציין את ספרי הפנטזיה של טולקין, איש הזאב מספרי הארי פוטר (בהשראת דמות הזאב המיתולוגית), גיבור העל ת'ור של חברת מארוול הקרוי על שם אל הרעם מהמיתולוגיה הנורדית, סדרת הטלוויזיה ה-ויקינגים ועוד עשרות משחקי מחשב, שירים וסיפורים שנכתבו בהשראת סיפורי המיתולוגיה הנורדית.

 

המדינות הנורדיות כיעד תיירותי

 

בשנים האחרונות, יותר ויותר ישראלים מגלים את קסמו של האזור המאכלס בשטח את המדינות הנורדיות, כאשר קרוזים לקופנהגן או שייט לשטוקהולם הפכו למוצר תיירותי מבוקש ופופולארי בקרב התייר הישראלי. ברוב המקרים, התיירות במדינות הנורדיות מבוססות על חופשות שייט המאפשרות לתיירים להיחשף ליופיו של האזור הנורדי גם מלב ים וגם כאשר ספינת התענוגות עוגנת בכל אחת מערי הנמל העתיקות במדינות הנורדיות השונות הנכללות במסלול ההפלגה. בשנים האחרונות, יותר ויותר ישראלים מגלים את קסמו של האזור המאכלס בשטח את המדינות הנורדיות, כאשר קרוזים לקופנהגן או שייט לשטוקהולם הפכו למוצר תיירותי מבוקש ופופולארי בקרב התייר הישראלי. ברוב המקרים, התיירות במדינות הנורדיות מבוססות על חופשות שייט המאפשרות לתיירים להיחשף ליופיו של האזור הנורדי גם מלב ים וגם כאשר ספינת התענוגות עוגנת בכל אחת מערי הנמל העתיקות במדינות הנורדיות השונות הנכללות במסלול ההפלגה. 

חופשות שייט למדינות הנורדיות, יחשפו אתכם לאחת מתופעות הטבע המסקרנות ביותר המכונה: פיורד. הפיורד הוא למעשה עמק שהועמק על ידי קרחון יבשתי או רעש אדמה, כאשר חלקו מצוי מתחת לפני המים וחלקו מעצב את הסביבה היבשתית. פיורדים רבים פרוסים לאורך חופי נורווגיה, איסלנד וגרינלנד, כאשר כל חופשת שייט למדינות הנורדיות, עוברת דרך פיורדים מרהיבים ביופיים. 

בנוסף, קרוזים לקופנהגן או לערים אחרות במדינות הנורדיות, תאפשר לכם להיחשף לכפרי דיג קטנים ואותנטיים שלמעשה משמרים בתוכם את הזמן כאילו הוא קפא מלכת. בעיירות אלו, תוכלו להיחשף למלאכת הדייג המסורתיות, להתענג על ארוחת דגים טרייה ולהתרשם מנופים שטרם ראיתים במדינות אחרות ביבשת אירופה. 

בדומה לכל חופשת שייט אחרת, גם חופשות שייט לאזור הנורדי, מתקיימות בתוך ספינות מפוארות המאפשרות לכם ליהנות מחבילות תיור ונופש מפנקות במסגרת הכול –כלול: 3 ארוחות מלאות ביום, שימוש חופשי במתקני הספינה, מתקני בילוי ופנאי לכל בני המשפחה ומתחם בילוי הכולל בחלק מהספינות גם קזינו לצד ברים, בתי קפה, מסעדות ואולם קולנוע. 

 

אם גם אתם רוצים להבטיח לעצמכם נופים קסומים ועוצרי נשימה לאורך כל מסלול ההפלגה, זה הזמן להכיר את חופשות השייט הקסומות לאזור המדינות הנורדיות.

לכל המאמרים לחצו כאן