צרו קשר נשמח לעזור!
Invalid Input

המדריך לטיסה עם תינוק

רוצים לצאת לחופשה בחו"ל? התינוק שלכם הוא לא סיבה להימנע מכך

ישראלי ממוצע נתון בהרבה מאוד לחצים בחיי היום יום שלו. לכולנו יש עבודות מלחיצות ברמה כזו או אחרת, לכולנו יש משפחות מלחיצות ברמה כזו או אחרת, כולנו חיים במדינה מלחיצה עם מצב כלכלי וביטחוני מלחיץ – וכולנו צריכים גם לדעת להירגע. הורים טריים, אגב, מהווים את האוכלוסייה הלחוצה ביותר – מכיוון שתינוק הוא ללא ספק גורם שמשנה את החיים וגורר איתו הרבה מאוד לחץ, עד ששני ההורים מתרגלים למצב החדש בבית. בהתחשב בכך – מגיע לכם חופשה מסביבה מלחיצה שכזו. חופשה איכותית, מהנה ומרגיעה בחו"ל היא חופשה שמאפשרת לנו למלא מצברים ולחזור לארץ בכוחות מחודשים – ולכל אחד מאתנו חופשה שכזו מגיעה אחת לכמה זמן. עם זאת, הרבה מאוד הורים טריים מעדיפים שלא לצאת לחופשה בחו"ל בגלל התינוק והחשש מהטיסה איתו – אבל כיום כבר ברור שטיסה עם תינוק היא בכלל לא אתגר אם יודעים איך לעשות אותה נכון.

איפה התינוק יושב, ואיך נערכים לטיסה לפני העלייה?
בתור התחלה, שתי הגישות העיקריות בכל הנוגע לטיסה עם תינוק היא להושיב אותו על ההורים (ולחסוך מושב בטיסה) או לקנות לו מושב בשביל סל קל איכותי. אנחנו תומכים באופן חד משמע בגישה השנייה – סל קל איכותי יותר בראש ובראשונה נוחות ותחושה של היכרות אצל התינוק. המטוס יכול להיות סביבה זרה ומלחיצה עבור התינוק – סלקל שאותו התינוק מכיר היטב ובו הוא מרגיש נוח ובבית – יוצר אצלו תחושה של רוגע ומאפשר לנו לעבור את הטיסה בשלום בלי תינוק על הידיים. מעבר לכך, כמובן שגם מבחינה בטיחותית מושב תינוק איכותי הוא בטוח פי כמה מתינוק שנמצא עלינו בזמן המראה ונחיתה.

מה כדאי להביא, ומה יכול ליצור בעיה בטיסה עם תינוק?
הבעיות העיקריות שקשורות לטיסה עם התינוק הן ההמראה והנחיתה, וכן אורך הטיסה שיכול ליצור אצל התינוק מצוקות שונות. לגבי ההמראה והנחיתה – מדובר בפעולות לא טבעיות שיוצרות שינויי לחץ בתוך המטוס, ובעוד מבוגרים רגילים לשינויים הללו ויודעים כיצד להתמודד איתם – התינוק לא. לכן כדאי מאוד לתת לתינוק בטרם החלה ההמראה ולפני הנחיתה בקבוק או מוצץ – שיקלו על הפרש הלחצים שהוא חווה משינויי המצב במטוס. עוד אתגר קשור לטיסה הארוכה – ועם האתגר הזה אנחנו מתמודדים כשאנחנו מביאים צעצוע קטן לתינוק – בתנאי שהצעצוע הזה הוא מוכר ואהוב אצל התינוק שלנו, וייצור לו תחושה של ביתיות וביטחון בטיסה.

ליצור חוויות לכל החיים – בטיול עם התינוק בחו"ל
טיסה לחו"ל עם התינוק היא קודם כל הזדמנות – אם יודעים איך להתמודד איתה כמו שצריך ולהתכונן אליה כראוי. התכוננות לטיסה עם התינוק תנטרל את כל הבעיות הפוטנציאליות – ותאפשר לנו להתמקד ביצירת חוויות לכל החיים בטיול עם התינוק שלנו בחו"ל.

 

לכל המאמרים לחצו כאן