צרו קשר נשמח לעזור!
Invalid Input

כל מה שאתם צריכים לדעת לפני שאתם יוצאים להפלגה | GoEurope

אחת הדרכים לחוות את העולם הגדול היא בשייט. קרוזים מסביב לעולם הפכו פתרון נהדר לרבים ודרך מצוינת לבלות ביחד עם האנשים שאוהבים. ישנן כיום חברות המציעות שייט למגוון יעדים בעולם, שייט של כמה ימים לעיתים או יותר. רוצים להזמין הפלגה אבל מתלבטים מה להזמין? אם כן, הנה כמה טיפים והמלצות שיעזרו לכם לפני ההפלגה:

 

לאיזה יעד כדאי להפליג


ישנן כאמור לא מעט קרוזים מסביב לעולם המוצעים לקהל הרחב. ההחלטה באשר ליעד עצמו תלויה בכם כמובן וגם באפשרויות המוצעות על ידי החברות המתמחות בכך. ישנם קרוזים המתמקדים בחופי הים התיכון, קרוזים לפריורדים בסקנדינביה, קרוזים לאלסקה ולקנדה, קרוזים לאוסטרליה ולניו זילנד וגם קרוזים לדרום אמריקה. האפשרויות הן רבות ומגוונות וכל אחד יכול למצוא את השייט המתאים לו ביותר. כשבוחנים את היעד, כדאי לקחת בחשבון כמה פרמטרים, כמו המרחק אליו, מזג האוויר שבו באותה תקופה, עלויות השהות וכמובן גם האטרקציות המוצעות באזור הרלוונטי. גם תחומי העניין הם פרמטר חשוב שכדאי לבחון כששוקלים באיזה יעד לבחור. למשל, הזמנת קלאב מד יוון במסגרת חופשה כזו יכולה להתאים לחובבי הארכיאולוגיה, המתעניינים בממצאים שנמצאו ביוון ובהיסטוריה של המקום.

 

משך ההפלגה


כדאי לבחון גם משך ההפלגה. ישנם קרוזים קצרים הנמשכים שלושה ימים, קרוזים אלה יוצאים בדרך כלל ליעדים קרובים כמו קפריסין ויוון, וישנם קרוזים ליעדים רחוקים, שיימשכו לרוב כמה שבועות. אם יוצאים עם ילדים, מומלץ לחפש קרוז ליעד קרוב יחסית, או כזה שאיננו נמשך זמן רב מדי. הדבר רלוונטי כמובן במקרים בהם מדובר בקטנטנים ופחות רלוונטי כשמדובר בילדים בוגרים יותר. מעבר לכך, ככל שהקרוז ארוך יותר המחיר שלו גבוה יותר וגם משולבות בו לרוב אטרקציות רבות. מי שהתקציב שלו מאפשר זאת, קרוז של כמה שבועות או יותר משבוע יכול להיות הפתרון המתאים.

 

גודל האוניה שבה שטים


ישנן כיום אוניות ענקיות, שיכולות להכיל אלפי נוסעים ואוניות קטנות יותר, שיכולות להכיל כמה מאות. אוניות גדולות נחשבות ליציבות הרבה יותר וגם לכאלו שמציעות לא מעט מתקנים לנוסעים ופינוקים רבים. מצד שני, האוניות הקטנות אינטימיות יותר ומכיוון ששטים בהן פחות אנשים גם שקט ורגוע באופן יחסי. אוניות קטנות, בניגוד לגדולות, יכולות לעגון במקומות מסוימים שגדולות אינן יכולות, ובעיקר בנמלים קטנים השייכים למקומות ציוריים ומיוחדים מאד. הן כמעין מלון בוטיק והיחס בהן הרבה יותר אישי בשל המספר המצומצם של האורחים.

 

מה כולל המחיר

העלויות הן פרמטר חשוב שגם אותו כדאי לבחון לפני שבוחרים את השייט עצמו. כדאי לבדוק מה כלול במחיר שאותו משלמים, האם ישנן הוצאות שונות שאינן כלולות בו, כמו אטרקציות למשל, מיסי נמל, הסעות למקומות שונים, שתייה חריפה  ועוד. חשוב מאד לקחת בחשבון הכולל את כל ההוצאות, גם את אלו שאינן נכללות, כדי לבדוק האם אותה הפלגה אכן מתאימה לתקציב שנקבע.

 

 

 

לכל חבילות השייט לחצו כאן  >>>

הפלגות נופש

 

לכל המאמרים לחצו כאן