צרו קשר נשמח לעזור!
Invalid Input

איטליה

איטליה הקלאסית - 8 ימים

ורונה, סירמיונה, ונציה, פיזה, פירנצה, סאן ג'מיניאנו, רומא


1. יום ד'
תל אביב – ורונה, סירמיונה
נמריא מנתב"ג לורונה. נחיתה בשעות הבוקר ונסיעה לביקור בורונה הקסומה, עירם של רומיאו ויוליה, השוכנת על גדות נהר האדיג'ה. נערוך סיור רגלי אותו נתחיל בפיאצה ברה, בה נראה את הארנה-אמפיתיאטרון רומי מהמפורסמים בעולם. נמשיך לחצר ביתה של יוליה ונראה את המרפסת המפורסמת בה המתינה לאהובה רומיאו. בהמשך ניסע ללאגו די גארדה, באזור האגמים שבצפון איטליה. נבקר בסירמיונה, השוכנת על אי ומוקפת חומה, בה נראה את המבצר, מבנים בעלי אופי ארכיטקטוני מיוחד ונופי האגם הסובב אותנו. המעוניינים יוכלו לערוך שייט באגם ולסיומו של יום נגיע למלון באזור ונטו.
2. יום ה'
ונציה
עם בוקר ניסע בדרכנו לקבוצת איי ונציה. נשוט בואפורטו-האוטובוס הונציאני הימי ונערוך סיור היכרות בלוויית מלווה הקבוצה. הסיור,אשר ייקחנו בין סמטאות ונציה ההיסטורית יביאנו אל הגטו היהודי העתיק, גשר הריאלטו וכיכר סאן מרקו בה נראה את מגדל הפעמונים, מגדל השעון, הבזיליקה ע"ש סאן מרקו, ארמון הדודג'ים, גשר האנחות המפורסם וכמובן אלפי היונים שבכיכר. בתום הסיור ניתן לערוך שייט בגונדולות ולטעום את טעם הרומנטיקה של ונציה. בנוסף, יוכלו המעוניינים להצטרף לשייט מיוחד לאי מוראנו, שהתפרסם באומנות ניפוח הזכוכית הונציאנית.

3. יום ו'
פיזה, פירנצה
ניפרד ממחוז ונטו וניסע דרומה. נחלוף על פני פדובה, פררה ובולוניה, נחצה את רכס הרי האפנינים בדרכנו לפיזה, לתצפית על המגדל הנטוי המפורסם כמו גם על הדואומו וכנסיית הטבילה(הבפטיסטריום). לסיומו של יום נגיע למלון באזור טוסקנה.

4. שבת
פירנצה, טוסקנה
ניסע לפירנצה וסיור בעיר הולדת הרנסאנס. נתחיל בתצפית מיוחדת על העיר מכיכר מיכאלאנג'לו. נמשיך לכיכר הדואומו ונתבונן בשערים המזרחיים של כנסיית הטבילה, המציגים תמונות מהתנ"ך ואשר מיכאלאנג'לו העניק להם את השם "שערי גן העדן של גיברטי". הלאה לכיכר הסיניוריה המהווה מעין מוזיאון פסלים פתוח ונסיים בפונטה וקיו – הגשר העתיק על נהר הארנו.
אחה"צ – זמן פנוי לטייל בשווקים השונים, או אולי להצטרף לטיול לסיינה, בה נהנה מאוירת ימי הביניים ומביקור בפיאצה דל קאמפו – היא כיכר העירייה על אתריה המרשימים.

5. יום א'
סאן ג'מיניאנו, רומא
הבוקר אנו בדרכנו לסאן ג'מיניאנו שבלב טוסקנה, עיירה בה התחרו ביניהם האצילים מי יבנה מגדל גבוה יותר מעל ביתו. מספר מגדלים נותרו על כנם עד היום הזה והם מהווים תפאורה יוצאת דופן. בתום הביקור נמשיך לרומא.
בערב – אפשרות לנסוע לביקור בגני טיבולי, כולל בילוי בארוחת ערב מגוונת בליווי מוסיקה ושירים איטלקיים.

6. יום ב'
רומא האימפריאלית
כיכרותיה ורחובותיה של רומא יהיו ממוקדי הסיור של היום. ניכנס לבקר בבזיליקה המופלאה והגדולה ביותר בעולם – הבזיליקה ע"ש סאן פייטרו ונמשיך לביקור בכנסיית סנט פיטר בכבלים, בה נראה את פסל משה של מיכאלאנג'לו. נראה את הקולוסיאום ואת הפורום הרומי על מכלול שרידיו ובדרך הפורומים האימפריאליים נגיע לכיכר ונציה שם נראה את ה"ויטוריאנו" – האנדרטה לזכרו של ויטוריו עמנואל ה-2, מלכה הראשון של איטליה.
בערב- ניתן לצאת לסיור לילי והיכרות עם רומא המוארת כולל מזרקת המשאלות-פונטנה די טרבי, המדרגות הספרדיות, פיאצה נבונה ועוד.

7. יום ג'
רומא, קפרי
יום נוסף ופנוי ברומא לטיולים רגליים ואולי גם קניות. למעוניינים, אפשרות להצטרף ליום טיול לקפרי. נחלוף על פני מונטה קסינו, המפורסמת מתקופת מלחמת העולם השנייה ונגיע לנאפולי, נפליג לאי קפרי ונעלה לאנאקפרי הציורית. נעלה ברכבל להר השמש לתצפיות נוף מרהיבות. בשעות אחה"צ נשוט חזרה לנאפולי וניסע חזרה למלון ברומא.

8. יום ד'
רומא – תל אביב
תם הטיול ואנו בדרכנו לנמל התעופה לטיסה חזרה ארצה, לנמל התעופה ע"ש בן גוריון.

המחיר כולל:
- סיורים מודרכים
בפירנצה ורומא.
- סיור היכרות
בורונה וונציה.
- ביקורים ואירועים מיוחדים
ורונה – פיאצה ברה, תצפית על הארנה והמרפסת של יוליה.
סירמיונה - עיירת הנופש על גדות אגם גארדה .
ונציה – הגטו היהודי, גשר הריאלטו, כיכר סאן מרקו.
ונציה - שייט בואפורטו.
פיזה – תצפית על המגדל הנטוי, הדואומו והבפטיסטריום.
פירנצה – תצפית על העיר מכיכר מיכאלאנג'לו, כיכר הדואומו, שערי גן העדן, כיכר הסיניוריה, פירנצה - פונטה וקיו.
סאן ג'מיניאנו – עיירת המגדלים מימי הביניים בלב טוסקנה.
רומא - הבזיליקה ע"ש סאן פייטרו במדינת הואתיקן, פסל משה של מיכאלאנג'לו, תצפית על הקולוסיאום והפורום הרומי.
- מידע כללי
* בתי מלון - אכסון בבתי מלון עם מיזוג אוויר, דרגה ראשונה ו/או דרגת תיירות טובה בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים.
* מס אכסון מקומי ברומא.
* טיפים לנותני השירותים השונים (למעט סבלות).
* אוטובוסי תיור נוחים וממוזגים.

 

לכל המאמרים לחצו כאן